Ajaloolised objektid | URETEK Baltic Geotehnilised inseneritööd

Ajaloolised objektid

Ajalooliste objektide puhul on vajumine sagedane probleem, mis on tingitud hoone vanusest, ehituses kasutatud materjalidest ning maapinna tingimuste muutumisest ajas. Ajalooliste ja muinsuskaitse all olevate hoonete vajumise parandamine nõuab hoolikat tasakaalu hoidmist hoone ajalooliste omaduste säilitamise ning selle turvalise ja stabiilse püsimise vahel.

Vajumine toimub siis, kui pinnas hoone all settib või liigub, põhjustades sellega vundamendi vajumise ja hoone ebastabiilse seisukorra. Probleemi lahendamata jätmise korral võib vajumine põhjustada kahjustusi hoone konstruktsioonides, tekitada pragusid ja kõige halvimal korral kokkuvarisemist.

Geopolümeervaigu sissepritsetehnoloogia abil vajumise parandamine ajaloolises hoones nõuab kõrgetasemelist asjatundlikkust ja kogemusi. Oluline on töötada koos oma ala professionaalidega, kes suudavad tagada, et remondiprotsess ei kahjusta ega muuda hoone ajaloolisi omadusi.

URETEK Baltic´u kogemustega tehniline meeskond mõistab ainulaadseid väljakutseid ja kaalutlusi, mis on seotud hoone ajalooliste omaduste säilitamisega, tagades samal ajal selle stabiilse ja turvalise püsimise. Mõningal juhul tekib vajadus teostada pinnase vajumise stabiliseerimise töid etappide kaupa, et vältida hoone konstruktsiooni kahjustamist. Lisaks tuleb hoolikalt valida kasutatavat tehnoloogiat ja materjale, mis ei kahjusta ega muuda hoone ajaloolisi omadusi.

Geopolümeervaikudega injekteerimismeetod on kauakestev tehnoloogia ajalooliste hoonete vajumise peatamiseks. Tehnika hõlmab spetsiaalse geopolümeervaigu injekteerimist hoone all olevasse pinnasesse, mis seejärel paisub ja kõveneb, stabiliseerib pinnase ning peatab vajumise.

 

URETEK tehnoloogia abil ajaloolise hoone või monumendi pinnase stabiliseerimine hõlmab järgmisi samme:

  1. Hindamine: Meie ekspertide ja inseneride meeskond hindab vajumise ulatust ja määrab parima lahenduse selle parandamiseks geopolümeervaikude abil.
  2. Ettevalmistus: Hoone valmistatakse ette süstimisprotsessiks, mis hõlmab endas 10-16 mm avade puurimist pinnasesse hoone all. injekteerimist saab mõndadel juhtudel teostada ka maja väljast, ilma hoone sisse puuruaukude tegemiseta.
  3. Sissepritse: Geopolümeervaik injekteeritakse spetsiaalse varustuse abil läbi puuravade pinnasesse. Seejärel vaik paisub ja kõveneb, stabiliseerides pinnase ja tõstes hoone põranda ja vundamendi esialgsele projekteeritud kõrgusele.
  4. Järelvalve: Hoonet jälgitakse aja jooksul, et veenduda, et vajumine on edukalt peatatud ja hoone konstruktsioonid stabiliseeritud.

 

URETEK geopolümeervaikudega pinnase paranduse tehnoloogiat saab kasutada ka ajalooliste mälestusmärkide vajumise peatamiseks. Ajaloomälestised on sageli valmistatud materjalidest, mis on hapramad kui kaasaegsed ehitusmaterjalid ning vajavad hoolikat töötlemist, et vältida täiendavaid kahjustusi. Geopolümeervaigu injekteerimine on kauakestev meetod ajaloomälestiste all oleva pinnase stabiliseerimiseks ja edasise vajumise ärahoidmiseks. Vaik injekteeritakse otse monumendi alla, täites pinnases tekkinud tühimikud ning stabiliseerides monumendi kandvad aluse.

URETEK tehnoloogiat kasutades pole vaja tööde teostamisel midagi lammutada või lahti kaevata, suuremõõtmelisi materjale transportida ega raskeveokeid kasutada. Sel viisil vähendatakse süsinikdioksiidi heitkoguseid, säästetakse erinevaid ressursse ning hoitakse loodust meie ümber. Vähem tähtis ei ole ka asjaolu, et meie töös kasutatavad materjalid omavad kõiki vajalikke keskkonna- ja ohutussertifikaate.

Seega võib täiesti ühemõtteliselt kinnitada, et URETEK meeskonna poolt läbi viidud geotehnilised inseneritööd on keskkonnasõbralik lahendus ajalooliste hoonete ja monumentide vajumise probleemide lahendamisel.

Tasuta konsultatsiooniks ja hoone kandvate konstruktsioonide olukorra hindamiseks pöördu meie kogemustega spetsialistide poole.

Saada päring

Tehtud tööd