Sadamaobjektide tõstmine ja stabiliseerimine - URETEK Baltic
logo logo

Tehnoblogi

Infrastruktuur

Sadamaobjektide tõstmine ja stabiliseerimine

Geopolümeerid ja vesi ei mõjuta üksteist, vaid jäävad stabiilseks isegi niiskes keskkonnas. See võimaldab kasutada geopolümeere sadamasildade, kaldapealsete ja kaide tasandamiseks ning tugevdamiseks.

URETEKi geopolümeervaigud sobivad mere- ja jõesadamate taristuobjektide stabiliseerimiseks. Betoonkonstruktsioonide tõstmiseks ja stabiliseerimiseks võib geopolümeeride sissepritse teha nii sadamasildade, kaldapealsete ja kaide betoonplaatide alla kui ka nende konstruktsioonide veega küllastunud aluspinna sisse.

Pinnase tugevdamine sadamasildade, kaldapealsete ja kaide all

Betoonist sadamasildade ja kaldapealsete ehitamine eeldab üldjuhul vertikaalse tugiseina paigaldamist: see hoiab kinni betoonkatete paigalduseks vajalikku täitepinnast. Vee pideva mõju tõttu muutub pinnasevee tase dünaamiliselt, mis tähendab, et muutub ka ehitisealuse pinnase niiskusesisaldus.

Selle tagajärjel võib täitepinnas aeglaselt tiheneda ja horisontaalpinnad hakata liikuma ja ebaühtlaselt vajuma. Sadamasildade, kaldapealsete ja kaide betoonkatteid mõjutavad ka raskeveokid, pukk-kraanad, transportöörid, laadurid ja muud lisakoormused. Sadamalaaduri kogukaal koos ülekandekonteineriga on kuni 100 tonni. Loomulikult põhjustab selline raskus betoonaluse täitepinnase ja kogu rajatisealuse pinnase suuremat tihenemist. Seetõttu võib betoonkatte eri lõikude vajumine olla ebaühtlane. Betoonkatete tasandamiseks ning sadamasildade, kaldapealsete ja kaide konstruktsioonide stabiliseerimiseks tugevdatakse täitepinnast ning objektide aluspinnast. Pinnase kandevõime parandamist geopolümeeridega tehakse etappide kaupa ja ilma sadama tööd katkestamata.

Betoonplaatide tõstmine ja stabiliseerimine

URETEKi geopolümeervaigud sobivad parkimisalade ning raskeveokite, laadurite ja pukk-kraanade manööverdusalade pinna ühtlustamiseks ja tugevdamiseks. Lisaks saab geopolümeeride abil remontida sadamaladude ja dokkide betoonpõrandaid ja -katteid, mille seisund on vee mõju tõttu halvenenud.

Betoonkatete tasandamiseks kasutatakse Slab Lifting meetodit. Sadamaobjektide tõhusamaks stabiliseerimiseks rakendatakse Deep Injectioni sügavsissepritse meetodit. See võimaldab rajatisealust pinnast tugevdada. Geopolümeerid tõrjuvad liigse vee välja, suurendades niimoodi pinnase kandevõimet.

URETEKi meetodite eelised

Varem tähendas betoonkatete remont kõikide katteplaatide eemaldamist, täitepinnase tihendamist ja betoonplaatide uuesti paigaldamist. Sellisel juhul sarnaneb kapitaalremont juba sadama teistkordse ehitusega ega too kaasa mitte ainult suuri kulusid, vaid ka sadama pikaajalise seisaku, millega kaasnevad lisakulud ja kahjum. URETEKi tehnoloogia võimaldab hakkama saada betoonplaate lahti monteerimata ja kogu sadama tööd katkestamata. Geopolümeeride sissepritseks vajalikud materjalid ja tehnika mahuvad ühte veoautosse. Geopolümeeride sisestamiseks betoonplaatide alla ja sügavamale pinnasesse on tarvis vaid puurida avad läbimõõduga 12–16 mm. Hiljem need lihtsalt suletakse. Stabiliseeritud ja remonditud lõigud on kasutuseks valmis 15 minutit pärast tööde lõppu.

Tagasi
Jaga artiklit:
  • Loe veel

  • Teemad