Taristud – URETEK Baltic
logo logo

Taristud

Betoonplaatidest teekatte taastamiseks soovitatakse rakendada geopolümeeride sissepritse meetodit Slab Lifting. See võimaldab tõsta vajunud betoonplaate, aga ka tasandada ja ühtlustada terve teelõigu või parkla katet. Slab Liftingi meetodi abil saab remontida ka autoteede avariilisi lõike, mis külgnevad sildade, raudteede, sadamadokkide, laadimisplatvormidega jne.

Võta ühendust
eramud_back

Tehtud tööd

Teed | Mere pst. ja Ahtri tänava nurgal asuv trammitee lõik

Tallinna kesklinnas, Mere puiestee ja Ahtri tänava ristmikul juhtunud veetrassi avarii tõttu seiskus 25. mail 2021.a. trammiliiklus Kopli suunal. Purunes 200-millimeetrise läbimõõduga veetoru. Avarii kohas vajus trammitee kõrval sisse ka asfalt.

block1
LOE EDASI

Teed | Riia trammitee

Riia linnavalitsus otsustas trammitee renoveerimise käigus vahetada välja ka tee all kulgeva küttetorustiku. Kuna torustiku asukoht muutus pärast tehnoraja ehitust, otsustati paigaldada torustik puurimismeetodi abil.

LOE EDASI

Sadamad | Helisingi sadam

Helsingi Läänesadama laiendustööde käigus rajasid ehitajad uued kaid, mis paraku hakkasid vajuma, kuna laevade sõukruvidest tekkinud keeris uhtis betoontugipostide vahelt pinnase välja.

LOE EDASI

Sadamad | Nasva sadam

Nasva sadama laiendustööde käigus rammiti merevette sulundsein, mida ühes nurgas ei suudetud siduda ning idatorm uhtis sulundseina taguse tühjaks. Merevesi oli kai aluse täitepinnase kuni 6 meetri sügavuselt merre tagasi uhtunud ja uue kai pealisehitus oli ohus.

block4
LOE EDASI

Teed | Tallinna ringtee Kurna – Luige teelõik

Vastvalminud neljarealisel maanteel tekkisid vajumid ja otsesed tühimikud teekatte alla, mistõttu neljarealisest teest tuli liikluseks sulgeda kaks rida. Probleemi üritati lahendada traditsioonilisel kaevamismeetodil, kuid vaatamata korduvatele katsetele ei suudetud vajumite teket peatada.

LOE EDASI

Teed | Lauluväljaku tõus

Tallinnas paigaldati tiheda liiklusega tee alla torupakid, mille ümbritsevast pinnast ei suudetud piisavalt tihendada ning sellest tingituna hakkas teepinnas vajuma. Vajum oli juba nii suur, et hakkas juba liiklust häirima ning seda üritati 2-3 korda parandada ja lõpuks pöörduti URETEKi meeskonna poole.

LOE EDASI

Teed | Teelõik Jüri alevikus

Äsjavalminud teelõigul Jüri alevikus tekkis teadmata põhjusel vajum, kus asfalt vajus 1,5 meetri raadiuses kokku. Traditsioonilisel meetodil oleks tulnud kogu vajum lahti kaevata ning pinnas uuesti tihendada. See oleks võtnud vähemalt kaks päeva ja eeldanud rasketehnika kohaletoomist.

block7
LOE EDASI