Vajunud põrandate tõstmine ja vundamendi stabiliseerimine
URETEK innovaatiline tehnoloogia pakub tõhusaid lahendusi vajunud põrandate tõstmiseks, vundamendi stabiliseerimiseks ja pinnase kandevõime taastamiseks.
Teised traditsioonilised lahendused eeldavad vundamendi ning täitepinnase rekonstrueerimist, mis on oluliselt kulukam, aeganõudvam ja tülikam protsess.
Tasuta konsultatsioon
Praod maja sise- ja välisseintes ning vajunud põrandad on esmane ohumärk sellest, et hoone kandvad konstruktsioonid on hakanud liikuma. Tihtipeale ei ole tegemist pelgalt silmale nähtava iluveaga, vaid tõsisema probleemiga – hoone all olev pinnas ning vundament on hakanud vajuma.
Pragude kõrvaldamiseks tuleb eelkõige tegeleda nende tekkepõhjusega, st tugevdada pinnast, stabiliseerida vundament ning tõsta vajunud põrandad tagasi esialgsele projekteerimiskõrgusele.
Maja ohutuse ja seisukorra puhul on kõige olulisem kandev roll vundamendil. Paraku on vundamendi ja pinnase vajumine sagedane probleem, mis võib omakorda kahjustada hoone struktuuri, põranda- ja vundamendialuseid süsteeme ning jõuliselt vähendada kinnisvara väärtust.
Kui maja vajumise protsessi esimesel võimalusel ei peata, võivad sellega kaasnevada tulevikus veelgi suuremad ohud ja kulud:
- väheneb hoone energiasäästlikkus
- tekivad kütte- ja elektrisüsteemide rikked
- purunevad veetorud
- hoonesse tekib niiskus ja hallitus
- kinnisvara väärtus langeb
KUIDAS SAADA ARU, ET MAJA VAJUB?
- praod maja sise- ja välisseintes ning põrandates, katkised põrandaplaadid
- põrandad vajuvad või on kaldus ehk põrandaliistu lahknemine
- aknad ja uksed on loodist väljas ning nende vaba liikumine on takistatud
- tapeet on hakanud lainetama või kooruma (tõenäoliselt peituvad tapeedi all praod)
- üha suuremate lompide teke maja ümbritseval perimeetril
Maja vajumine võib olla tingitud nõrgast aluspinnasest, pinnase kehvast tihendusest enne ehitustööde algust, liiga suurest koormusest põrandale, vibratsioonist, puudulikust drenaažisüsteemist, maja lähedal kasvavatest puudest või maa-aluse veetoru lõhkemisest, mille tagajärjel uhub vesi pinnasest peenosised ära.
URETEK Baltic tehniline meeskond kasutab oma töös patenteeritud geopolümeervaike, mis injekteeritakse läbi 14 mm läbimõõduga puuravade vundamendi või põranda alusesse pinnasesse, taastades pinnase kandevõime ning tõstes vajunud struktuur 1 mm täpsusega tagasi algsele projekteeritud kõrgusele. Geopolümeervaigud leiavad pinnases tee tekkinud tühimikesse, seejärel tahenevad pinnases, tagades piisava stabiilsuse ning peatavad maja edasise vajumise.
Enne tööde alustamist tuvastatakse majas olevad põrandakütte- ning kanalisatsioonisüsteemid.
URETEK PEATAB MAJA VAJUMISE 1-2 PÄEVAGA:
1. MEIE EKSPERDID PUURIVAD AVAD MÕJUTATUD ALALE Puuravade läbimõõt on 16 mm ja sageli saab töö teostada maja väljast. |
2. INJEKTEERIME PATENTEERITUD GEOPOLÜMEERVAIGUD PINNASESSE Kiire ja lihtsa protsessi käigus injekteerib meie tehniline meeskond pinnasesse URETEK geopolümeervaiku, mis paisub ja kõveneb, taastades pinnase kandevõime. |
3. VAIK KÕVENEB KIIRESTI NAGU BETOON Vaid 20 sekundiga on vaik paisunud, täites kõik tühimikud ja stabiliseerides pinnase ning on juba 90% kõvastunud. |
4. BETOONPÕRANDAD TÕSTETAKSE TAGASI JA VUNDAMENT STABILISEERITAKSE Tulemused on nähtavad kohe. Sageli kaovad praod ja uksed avanevad kergelt, kui me vajunud põrandad ja vundamendi tagasi tõstame. |
KIIRE, RAHULIK JA PUHAS TEHNOLOOGIA
- Peatame maja vajumise ilma klientide elutegevust häirimata 1-2 päevaga.
- Tööga ei kaasne tolmu, liigset müra ega muid häirivaid elemente.
- Ei teostata lammutus- ja kaevetöid, ei vaja ehitusjäätmete transporti.
- Töö protsess ei tekita kahjustusi hoonele ega hoovialale – kliendi kodu, hoov ja peenrad jäävad puhtaks ning korda.
- Materjalid ei kujuta ohtu inimestele ega loodusele meie ümber.
URETEK Baltic annab oma patenteeritud materjalidele 50-aastase garantii.
Tasuta konsultatsiooniks ja hoone kandvate konstruktsioonide olukorra hindamiseks pöördu meie kogemustega spetsialistide poole.
Saada päring