Geopolümeere kasutatakse laialdaselt tootmis- ja tööstusobjektide taastamis- ja remonditöödel. Geopolümeersed vaigud sobivad nii töötavate ettevõtete vundamendi tugevdamiseks kui ka kasutuseta objektide moderniseerimiseks, et seal võimsamad seadmed kasutusele võtta.
Ventspilsi Rimi rajati soisele pinnasele ning selle tulemusel hakkas vajuma keskuse põrand ja keskuse omanik pöördus probleemi lahendamiseks URETEK Baltic OÜ poole.
Ühtekokku tuli tihendada, tõsta ja uuesti loodida 4500 ruutmeetrit põrandapinda. Töö muutis väljakutserohkeks lisaks geodeetilisele väljakutsele asjaolu, et URETEKi meeskond sai töötada ainult väljaspool kaupluse tööaega, st öösel.
Riiuleid ei tohtinud liigutada, kõik kaubad kaeti kinni ja kaupluse avamiseks pidi piirkonnas, kus öösel töötati, töö lõpetatud olema. 4500 ruutmeetrist 1000 ruutmeetrit moodustas aga laopind, kus käis suurkauplusele omaselt öösel töö ning ajaakende leidmine oli seal paras väljakutse. 500 ruutmeetrit moodustasid üldkoridorid, kus olid eskalaatorid, mis oli ainukene võimalus teisele korrusele pääsemiseks. Seega oli tööde planeerimine ning kõikide tegevuste ajatamine ülimalt täpselt paika pandud.
URETEK Baltic OÜ sai ülesandega hakkama, suurpoodi ei pidanud tööde läbiviimiseks sulgema ning poekülastajad isegi ei märganud, et kaupluses oleks mingeid töid tehtud.
FEB logistikakeskus on ettevõtte süda, kus töötatakse ööpäevaringselt. Isegi lühiajaline keskuse sulgemine oleks ettevõttele logistiliselt väga suur väljakutse ning lisaks ka kulukas. Laos tuli aga ette võtta põrandate tõstmine ja põrandaaluse pinnase tihendamine, kuna kahveltõstukite raskuse all hakkasid liikuma betoonist põrandaplaadid.
URETEK tegi uuringutega kindlaks, et koormused tekitasid paisumisvuukide ümbruses äärmiselt tugevaid surveid. Kõigepealt tuli võimalikult kiiresti taastada betoonplaatide aluspinnas, vältimaks nende purunemist. Ühtki lahendust, mis oleks tähendanud töö peatamist, ei saanud kasutada, kuna sellega oleks kaasnenud suured kulud.
150 ruutmeetrit põrandapinda stabiliseeriti kuue tunniga ilma probleemideta ning laohoone tavarutiini häirimata. URETEKi põrandatõste tehnoloogia SLAB LIFT abil oli võimalik täita põrandaalused tühimikud patenteeritud paisuva geopolümeeriga, mis on mõeldud just seda tüüpi töödeks.
Paisudes tugevdati aluspinnast ning taastati aluspõranda ja põranda vahelise kontakti. Tööde edukust mõõdeti laserloodidega, mis registreerivad tõstet 0,5 millimeetri täpsusega. Kliendi minimaalseks häirimiseks teostas URETEKi meeskond töid sektsioonide kaupa. Tööks kulus kokku kuus tundi ning esimene täislastis tõstuk lasti töödeldud alale juba 10 minuti möödudes.
Vilniuses asuvas kaubanduskeskuses vajus 3500 ruutmeetrit põrandapinda ning kolm betoonist tugiposti. Vajumi põhjustas ehitusviga, mis ei olnud arvestanud keskuse alla jääva 4-5 meetri sügavusel asuva turbakihiga. Kuna kardeti Riia Maxima kaupluse tragöödia kordumist, suleti kaubanduskeskus päevapealt ja enesestmõistetavalt tõi see keskuse omanikule kaasa suure majandusliku kahju.
Betoonpostide toestuse viis läbi ehitaja garantiiremondi raames, kuid põranda tõstmiseks pöördus keskuse omanik URETEKi meeskonna poole.
Tegemist oli suure väljakutsega, kuna kohati oli põrandate kõrguste vahe isegi kuni 25 cm.
Kaubanduskeskus oli parandustöödeks suletud ligi pool aastat, kuid ilma URETEK tehnoloogia kasutamiseta oleks keskuse avamine lükkunud edasi veelgi pikemaks ajaks ning keskuse omaniku kahjud oleksid olnud veelgi suuremad.
Tartu Prismas oli vajunud laoruumi põrand 500 ruutmeetri ulatuses ning kuna Prisma töörütmi ei saanud häirida, tehti vajalikud tööd kolmel järjestikusel ööl. See võimaldas kliendil remonditööde ajal järgida oma tavapärast töörütmi ega toonud kaasa mingeid lisakulutusi.
URETEK tehnoloogia abil on võimalik traditsiooniliselt suuremahulisi renoveerimistöid läbi viia klienti häirimata, mis on eriti kaubanduskeskuste puhul ülioluline, sest näiteks kaupluse sulgemine kaheks nädalaks toob kaasa käibelanguse, mis taastub alles poole aasta pärast.
Happeline silomahl oli muutnud aastatega silohoidla betoonist kogumisrennid lekkivaks ning hoidlast imbunud silomahl imbus pinnasesse, uhtes tühjaks betoonplaatide alused ja reostades kõrval asuvat põldu. Hoidlat oli varasemalt juba 2-3 korda parandatud, kuid tulutult ning lõpuks pöördus ettevõte URETEK Baltic´u meeskonna poole.
URETEK´i tehnoloogia abil täideti esmalt tühimikud ja taastati pinnase kandevõime.
Seejärel süstiti geopolümeeriga täis kogumisrennide tagused ning peatati sel moel leke.
Antud tööle kulus kokku 4 tundi. Tavameetodil betoonplaadi väljaraiumiseks oleks antud objekti puhul olnud rahaline kulu kolm korda suurem. Ajaliselt oleks taoline töö võtnud traditsioonilisel meetodil umbes 2-3 nädalat.
Lehmade lüpsialas toimub igapäevaselt rohke veega põrandate pesu. Antud olukorras vajus ära betoonpõrand, mistõttu hakkasid loomade väljaheited ja pesuvesi jooksma äravoolu trappidest eemale ning põranda puhastamine muutus väga keerukaks.
URETEK´i tehnoloogia abil stabiliseeriti esmajoones põrandaalune pind ning taastati selle kandevõime. Seejärel looditi betoonplaadid uuesti. Selleks tõsteti seinaäärseid plaate vastavalt 8-15 cm.
Tavameetodil poleks taolise töö tegemine olnud võimalik, kuna kahe lüpsi vaheline aeg on ööpäevaringselt 4 tundi ning seda muuta pole võimalik. Nii oligi URETEK´ tehnoloogia parim lahendus. Tööd tehti ära nii, et loomi ega inventari ei pidanud hoonest välja viima.
Uue remondihalli ehitustööde käigus jäi hoone ühes otsas tihendamata vundamendi alus ning ehitustööd tuli katkestada. Vajumi suurus ületas kordades lubatud tolerantsi ning hoone muutus varisemisohtlikuks. Uuringute käigus selgus, et vundamendi aluspinnases asus ühe meetri paksune turbapinnas.
URETEK tehnoloogia abil süstiti pinnasesse spetsiaalset geopolümeeri, mis paisudes surus turba eest ning asetus ise sellele kohale. Geopolümeeri süstimisega taastati pinnase kandevõime ning tagasitõstet ei sooritatud, kuna URETEKi meeskond ega klient ei pidanud seda otstarbekaks.
Kasutades URETEK tehnoloogiat, võitis klient eelkõige ajas. Ehitustööd olid seisnud juba kuu aega ja probleemile lahendust otsides kulus kliendil ka igapäevaselt raha.
Kogu töö teostamiseks kulus 8 tundi.
Lätis asuval tehasel tuvastati drenaažitorude lekkimisest tingitud kandva konstruktsiooniposti vajumine. Pinnase kandevõime oli ebapiisav kuni 2,5-4,2 meetrini, kuna lekked olid pinnase ära uhtunud. Selle tulemusel oli konstruktsioonipost koos vundamendiga vajunud 5 cm ja edasine vajumine oli ainult aja küsimus.
URETEK tehnoloogia abil stabiliseeriti posti aluspinnas, taastati kandevõime ning looditi post uuesti 1,5 cm võrra. Rohkem ei olnud tõstet võimalik teostada, kuna edasine tõstmine oleks kahjustanud kandvat konstruktsiooni. Seega otsustati koostöös kliendiga piirduda ainult 1,5 cm tõstega.
Töö kestis 6 tundi ja tavameetodil ei oleks saanud seda probleemi lahendada ilma tehase tööd seiskamata.
Kliendi ajalist ja rahalist kasutegurit on raske hinnata.
Halva tihendamise tõttu oli raudbetoonplaadi alune pinnas suures osas vajunud ning põrandaliistu ja parketi vahele oli tekkinud kuni 4 sentimeetrine vajum.
URETEK tehnoloogia abil stabiliseeriti hoone esimese korruse alune pinnas ja seejärel tõsteti põrand tagasi oma vanasse asendisse. Tavameetodil oleks pidanud kontorid tühjaks kolima, olemasoleva laminaatparketi eemaldama, raudbetoonplaadil olevad OSB-alusplaati toetavad laagid uuesti loodima ning seejärel parketi uuesti paigaldama.
URETEK tegi töö ära 5 tunniga ning mingeid lisatöid polnud tarvis teha.