Ajaloolise hoone vundamendi stabiliseerimine ja pinnase tihendamine Tallinna vanalinnas
Probleem
Tallinnas Toomapeal hakkas 1776 aastal ehitatud kolmekordne aadlihoone 2000-ndatel vajuma. Fassaadi ja vaheseintesse tekkisid märkimisväärsed praod ja hoone uus omanik hakkas otsima probleemile lahendust ning kontakteerus URETEK Baltic meeskonnaga. Eelnevalt oli teada, et hoone asub endise vallikraavi kohal, mistõttu ehitustingimused pinnases olid väljakutserohked.
TÖÖPROTSESS URETEK TEHNOLOOGIAGA
Esimese tööfaasina tehti siduv ja uus kandepadi vahetult vundamendi all asuvate puitparvede vahele ja ümber, et ühtlaselt jaotada maja kaal pinnase suhtes. Teise faasina mindi läbi juba eelnevalt teostatud kandepadja ning injekteeriti tugevam ja laiem kandepadi. Kolmandas faasis läbiti mõlemad eelnevad kivid ja mingi kuni kandva pinnaseni. Alates kandvast pinnasest injekteeriti URETEK polümeervaiku tõmbe meetodil. Tõmbe meetodil täideti pinnas ühtlaselt kandvast pinnasest kuni eelnevalt teostatud patjadeni. URETEK Baltic meeskond injekteeris geopolümeervaiku 7 meetri sügavusele. Lisaks injekteeriti spetsiaalset geopolümeervaiku juba kõdunenud parvede sisse, et kapsuleerida veel säilinud palgid ning hävinenud palgid asendada tugeva vaigu ja pinnase seguga.
Tulemus
URETEK meeskond koostas tööde kava ja edenemise plaanid. Alustati täiendavate ja uute geoloogiaraportite teostamisega. Lisaks tuvastati, et hoone on rajatud puitparvedele, mis olid paratamatult oma aja ära elanud ja täielikult pehkinud. Kuna maja vundament oli laotud kivilaotisena puitparvedele, siis tuli esmalt tekitada pehkinud puidu asemele kiiremas korras uus kandev „parv“. Selleks valiti spetsiaalne URETEK polümeer-vaik. Kogu töö kestvus oli 6 tööpäeva ja majaelanikud ei pidanud tööde läbiviimise ajal majast välja kolima ning samuti jätkas oma tööd hoones tegutsev äri.