900-tonni kaaluva viljahoidla pinnase tugevdamine ja konstruktsioonide taasnivelleerimine
Probleem
Teraviljahoidlad on põllumajanduse tootmisprotsessi üks oluline osa — aga mis saab siis, kui 900-tonni kaaluv hoidla hakkab vajuma kohe pärast esimest täitmist?
Just sellise väljakutse ees seisis üks kohalik teravilja töötlemise ettevõte, kui ootamatu pinnase liikumine põhjustas viljahoidla vundamendi ebaühtlase vajumise.
Hoidla vundamendi vajumine 3 cm võrra ei pruugi esialgu tunduda suure probleemina, kuid 15 m kõrguse teravilja pumpamissüsteemi puhul võib isegi väike liikumine põhjustada tõsiseid rikkeid. Hoidla alune pinnas koosnes turvasest ja savist, mistõttu ei olnud võimalik ennustada, kui palju võib torn veel vajuda. Olukorra muutis keerulisemaks ka see, et hoidla oli täis ning teravilja ümberpaigutamine tööde ajaks ei olnud võimalik.
TÖÖPROTSESS URETEK TEHNOLOOGIAGA
Ohutuse taastamiseks ja edasise vajumise peatamiseks kasutas meie meeskond URETEK uuenduslikku geopolümeeride injekteerimise tehnoloogiat, selleks et:
- stabiliseerida pinnas, tihendades seda kuni -4 m sügavuseni;
- tõsta teraviljahoidla tagasi algsele projekteeritud kõrgusele;
- viia kogu projekt lõpule vaid ühe päevaga — ilma ettevõtte igapäevaseid toiminguid häirimata.
Tulemus
900-tonnine teraviljahoidla stabiliseeriti ja taastati edukalt, tagades selle pikaajalise konstruktsioonilise vastupidavuse. Pinnas tugevdati, et vältida edasist vajumist ja kliendi ettevõtte töö sai jätkuda katkestusteta.
Antud edukas projekt näitab, kuidas kaasaegne URETEK pinnaseparanduse tehnoloogia suudab kiiresti ja tõhusalt lahendada ka kõige keerukamad ehitiste vajumise probleemid.