Betoonitööde ja URETEKi tehnoloogia võrdlus. Plussid ja miinused - URETEK Baltic
logo logo

Tehnoblogi

Äri

Betoonitööde ja URETEKi tehnoloogia võrdlus. Plussid ja miinused

Hoone vundamendi deformatsiooni põhjused

Varem kasutati vundamendi remontimisel tsementeerimist, nüüd kasutatakse uut lahendust – URETEKi tehnoloogiat. See on kiire ja kindel alternatiiv vundamendi betoneerimis- ja vaiastamismeetodile. URETEKi tehnoloogia puhul kasutatakse vundamendi remondil unikaalseid tugevdusmeetodeid, mis teatud määral sarnanevad kõrgetasemelise kirurgiaga. Selle tehnoloogiaga kõrvaldatakse konstruktsioonide vajumise ja deformatsiooni põhjused betoonvundamentide plaatkatete, lintvundamentide, postvundamentide ja põrandaplaatide uuesti loodiajamise teel ning lahendatakse isegi juurdesõiduteedega seotud probleemid.

Tööprotsess

URETEKi vaik sisestatakse ehitisealusesse pinnasesse väikeste avade kaudu (tavaliselt läbimõõduga 16 mm, sisetööde puhul ainult 12 mm).

Seejärel URETEKi vaigud paisuvad, täites õõnsused, tihendades aluspinda ja stabiliseerides vundamendi (või muid kandvaid konstruktsioone), nii et maja saab uuesti loodi ajada.

Optimaalsete tulemuste ja ohutuse eesmärgil kontrollitakse laserseadmega pidevalt paisumise käigus tekkivat suurt rõhku.

 • Seintes olevad praod tõmbuvad tavaliselt kokku. Tellistest seina puhul on siis vajalik vaid vuukide teistkordne töötlemine seguga või ühendamine spetsiaalse armatuuriga, krohvitud seinte puhul pragude paikamine ja ülevärvimine.
 • Aknad ja uksed funktsioneerivad tavaliselt taas normaalselt.
 • Pilud põrandaliistude ja kinnitatud põrandate vahel üldjuhul samuti kaovad.

Garantii

Kasutatavad materjalid vastavad rangetele öko- ja ohutusnõuetele ning on välja töötatud spetsiaalselt selleks, et avaldada vastupanu kuivamisele ja vajumisele. Kvaliteet garanteeritakse rohkem kui 50 aastaks.

Betoonitööde abil tugevdamise meetodid

Klassikalises ehituses on vundamendi remondil paljude aastate jooksul olnud peamiseks meetodiks betoonitööd. Võrreldes traditsiooniliste betoonitöödega on URETEKi tehnoloogia eeliseks kiirus, puhtus, vastupidavus ja prognoositavus, majanduslik tõhusus ja võimalus mitte häirida ehitise tavapärast kasutust.

URETEKi materjal tagab pinnase vastupidava stabiliseerimise ja hoone uuesti loodiajamise kiiremini kui betoonitööd, mille puhul ei saa põhimõtteliselt midagi garanteerida. Nüüd võib tõsta maja soovitud kõrgusele keskmiselt ühe-kahe päeva või paari nädalaga, olenevalt maja ehitustehnoloogiast. Lisaks ei teki vaigu sissepritsel prahti, ei ole vaja teha kaevetöid, ei ole vaja vett, tsementi ega betooni.

Oluline on märkida, et sissepritsetöödeks ei pea ruumi täielikult vabastama. Erinevalt betoonitöödest, mis vajavad suurt ettevalmistust ja sisetöid, ei ole URETEKi tehnoloogia puhul midagi sellist tarvis. Katteplaatide vahele ja isegi läbi vaipkatte saab puurida väikesed avad (vaid 12-14 mm) ning üldjuhul ei ole vaja ka mööblit teisaldada.

URETEKi meetod sobib vundamendi remondiks ideaalselt isegi savi- ja teiste poorsete pinnaste puhul, sest lahendatakse vajumisprobleemid. Meetod tagab aluspinnase kandevõime ja kandvate kihtide ühetaolised omadused.

Betoonitööde käigus tuleb parandada kehvi pinnasetingimusi, näiteks sidumata, tolmuseid ja niiskeid, samuti halvasti tihendatud täitematerjaliga aluspindasid. Põhjus on selles, et betooni lisaraskus võib olukorda veelgi halvendada.

Kulutused betoonitöödele

Lisaks sellele, et URETEKi sissepritselahendus on mugavam, ohutum ja vastupidavam, on see tavaliselt ka odavam kui traditsiooniline betoonalus.

Betoonitööde maksumus oleneb paljudest teguritest, mille hulka kuuluvad:

 1. hoone asukoht,
 2. probleemi tegelik põhjus,
 3. ehitisealuse pinnase omadused ja seisund,
 4. hoone vundamendi tüüp ja profiil,
 5. ümbruskond, näiteks juurdepääs krundile, külgnevatele hoonetele ja tugiseintele,
 6. ehitisealuse pinnase tundmatu, ettenägematu olukord,
 7. vajaliku materjali kogus,
 8. töö tegemiseks kuluv aeg.

Kui uuesti loodiajamist vajab ainult üks väike majanurk, siis võib betoonalus olla odavam, kuid seegi võib aja jooksul lisaprobleeme tuua. Näiteks võivad majas tekkida uued praod, kui ainult ühel vundamendilõigul on teostaud betooni töid, rääkimata lisaraskusest, mis nüüd varasemate koormustega kohandunud alust mõjutab.

Enamikul juhtudel on vaigu sissepritse odavam kui teised meetodid, sealhulgas vundamendi betoneerimine.

Tagasi
Jaga artiklit:
 • Loe veel