URETEK tagab Geolift kahveltõstukite sujuva töö | URETEK Baltic
geolift kahveltõstuk

URETEK tagab Geolift kahveltõstukite sujuva töö

Väga oluline aspekt iga väiksema ja suurema lao toimimisel on selle põrandate seisukord. On mitmeid põhjuseid, miks lao põrand peaks alati heas seisukorras olema. Kvaliteetne põrand ilma pragude ja kallakuteta on see, mis tagab sujuva töö nii inimestele kui väiksematele masinatele, sealhulgas näiteks Geolift käsikahveltõstukitele või ratastel turvaredelitele. Siinkohal tõstame esile kvaliteetse laopõranda tähtsuse nii inimeste turvalisuse kui ka töös kasutatavate abivahendite toimivuse jaoks.

Mis on Geolift käsikahveltõstuk?

Kahveltõstukid on ideaalsed ladustamaks mitmesuguseid käsitsi transportimiseks mõeldud kaupu lühikestel vahemaadel ladudes, kauplustes ja tehastes. Tavaliselt kasutatakse käsikahveltõstukit selleks, et liigutada standardseid puidust kaubaaluseid ehk nn euroaluseid. Kahveltõstukite kasutamine on lihtne ja mugav ning võimaldab seeläbi transportida tunduvalt rohkem kaupasid, kui inimene käsitsi suudab. 

Geolift käsikahveltõstukid on ühed populaarseimad oma valdkonnas ning laialdaselt kasutusel mitte ainult Euroopas, vaid üle maailma. Geolift on tuntud mitmesuguste materjalikäitlus seadmete suuremahuline tootja. Nende tootevalikusse kuuluvad sellised masinad nagu näiteks käsikahveltõstukid, käsitsi virnastajad, käsitsi tõstelauad ja elektrilised tõstukid.

Mis takistab kahveltõstukite tööd?

laohoones põranda tõstmineÜkskõik, kas tegemist on suure logistikakeskuse laoga või väiksema poe toidu- ja hügieenikaupade laoga, betoonpõrandad võivad praguneda ning vajuda. See võib põhjustada õnnetusi ja ebaefektiivsust ning aeglustada tööd. Purunenud, mõranenud või ebatasased põrandad võivad osutuda ohuks töötajatele ja takistuseks masinatele.

Ka käsikahveltõstukitega töötamine võib vajunud või mõranenud betoonpõrandate tõttu olla raskendatud. Seadme ja kaupade ülevinnamine suurematest mõradest, kaldus põrand või muu takistus lisab kahveltõstuki kasutamisel väljakutseid, mida arvatavasti ükski laotöötaja ei naudi. 

Millised lahendused on vajunud laopõrandate tõstmiseks?

Ladude, tehaste ning muude kaubanduspindade ehitamisel tuleb arvestada statsionaarsete konstruktsioonide igapäevase mõjuga. Lisaks sellele peab põrand vastu pidama survele, mida tekitavad laadimismasinad või muud abiseadmed. Võib aga juhtuda, et isegi hea planeerimise ja ettevaatlikkuse korral ületatakse lubatud piirnorme või muutuvad ehitise alused pinnase omadused. Tagajärjeks võib olla betoonpõranda täielik või osaline vajumine. Sellele võivad viidata nii mõrad ja praod põrandas kui ka viltune või vajunud põrand.

Kahjuks jäetakse tihti ladude ja kaubandusruumide betoonpõranda vajumine tähelepanuta. Traditsioonilisi meetodeid kasutades tähendaks see ettevõtte töö pikaajalist seiskamist. Vajalikud oleksid ruumi või ala tühjendamine, põrandaplaatide lahtimonteerimine, pinnase tihendamine ja tasandamine ning uue põranda valamine. 

Pikaajaline tööseisak, mahukas remonditöö ja suur väljaminek on põhjused, miks lükatakse lao- või kaubaruumide põrandate parandamist sageli edasi. Sageli piirduvad omanikud süsteemsete meetmete rakendamise asemel olukorra ajutise parandamisega kõikvõimalike tugede ja aluste abil. Selline suhtumine probleemi võib mõistagi põhjustada ebameeldivaid tagajärgi.

Nii nagu põhjuseid, miks vundament ja põrandad vajuvad on erinevaid, on ka lahendusi erinevaid. 

Millist lahendust pakub URETEK?

Pinnaseparanduse ettevõtte URETEK pakub probleemile lahendust geopolümeeride sissepritse meetodi abil. Betoonpõranda vajunud kohti saab tõsta ja ehitisealust pinnast tugevdada nii, et selleks ei ole vaja betoonplaate lahti monteerida, rasketehnikat kaasata ega mullatöid teha. 

URETEKi poolt kasutatav geopolümeeride sissepritsetehnoloogiaga injekteeritakse pinnasesse kahekomponentseid geopolümeervaike. Pinnase probleemide olemuseni, mis on vundamendi ja põrandate vajumise põhjuseks, jõutakse 12-32mm laiuse puuraugu kaudu ning sinna injekteeritakse ökoloogiliselt neutraalset vaiku ehk geopolümeervaigusegu. Vaik sisestatakse pinnasesse, kus see paisub kuni kõvastumiseni, täites seejuures pinnases kõik tühimikud ja õõnsused. Vaigu sissepritse mõjul tõuseb laohoone, kaubaruum või muu konstruktsioon ülespoole ning liigub tagasi algsele projekteerimiskõrgusele. Pinnasekiht on tihendatud ja tagab seeläbi hoone stabiilsuse. 

Betoonplaatide vajumise peatamiseks ja loodi ajamiseks on kaks lahendust:

  1. geopolümeeri materjali injekteerimine sügavale põranda alla ehitisealusesse pinnasesse (Deep Injectioni meetod) 
  2. geopolümeeri materjali injekteerimine pinnase ja betoonplaadi vahelisse ruumi (Slab Liftingi meetod)

põranda vajumine ja tõstmine

 

URETEKi tehnoloogia eelised

Pinnaseparanduse ettevõtte URETEK´i poolt teostatavad tööd on innovaatilise tehnoloogia tõttu väga hinnatud alternatiiv hoonete vundamentide või põrandate tõstmiseks ja taastamiseks. See ei nõua kaevamis- ega lammutustööde tegemist, aidates sellega kaasa nii inimese mugavusele kui ka keskkonna säästmisele. Samuti ei tekita URETEK´i poolt väljatöötatud tehnoloogia vibratsiooni ega häiri kõrval asuvaid hooneid. 

Laohoonete, kaubaruumide ja tehaste vajunud betoonplaatide tõstmise ja loodiajamise protsessi kontrollitakse reaalajas. Selleks kasutatakse spetsiaalseid laserloode mõõtmistäpsusega kuni ± 1 mm. Maksimaalne alumise korruse põrandaplaatide tõstmise aste on 20 cm. Pärast põranda kõrguse taastamist on võimalik kõrvaldada praod vaheseintes, mis toetuvad vajunud plaatidele. 

Põranda taastamine URETEKi meetodi abil võimaldab säästa traditsiooniliste meetoditega võrreldes kuni 25%, samal ajal kui ettevõtte töö jätkub igapäevaselt.

Oma ettevõtte laoruumide põrandate tõstmiseks võta meiega ühendust


Märksõnad

WhatsApp Icon Võta ühendust WhatsAppis
Tasuta konsultatsioon +372 506 5959