Tsementimise / silikaatimise ja URETEK tehnoloogia võrdlus: tsementimise eelised ja puudused | URETEK Baltic

Tsementimise / silikaatimise ja URETEK tehnoloogia võrdlus: tsementimise eelised ja puudused

Võrreldes tsemendisegudega on URETEKi materjalid elastsete omadustega, mis on suur eelis. Pinnase paisumisel ja kahanemisel (olenevalt niiskusesisaldusest) tsemendisegu mureneb ja muutub oma omadusi kaotades tolmuks. Tsemendisegude kasutus ja silikaatimine ei ole võimalikud poorse ja suure orgaaniliste ainete sisaldusega pinnase puhul. Olenevalt pinnase happelisusest ja niiskusesisaldusest võib betooni- ja silikaatsegude kõvastumise aeg olla küllaltki ettearvamatu. Tsemendisegud, mis puutuvad kokku löögi- ja vibratsioonikoormustega, muutuvad aga pulbriks. URETEKi materjalidel neid puudusi ei ole ning need ei allu ka pinnase keemiliste koostise mõjudele. Kõik reaktsiooniks vajalikud komponendid segunevad sissepritsel, reaktsiooniaeg on prognoositav ja kontrollitav ning reaktsioon ei olene välisteguritest.

Pinnasekihid võivad paisuda ja kahaneda, kui nende niiskusesisaldus muutub. Vundamendi tugevdamisel betooniga moodustub jäik struktuur, mis pinnase veesisalduse muutumise ajal tõuseb ja langeb. Pinnase pideval vertikaalsel ja horisontaalsel liikumisel tekivad praod ja ehitisealune struktuur kannatab. Pinnasekihtide ebaühtlus suurendab objekti purunemise ohtu veelgi.

Silikaatimine ja tsemendisegude kasutus on keelatud mitut tüüpi pinnaste puhul, näiteks poorsetel pinnastel pinnasevee tõttu, mis teeb nõutavate omaduste saavutamise nende segude abil võimatuks. Pinnase keemilise koostise tõttu ei pruugi silikaat- ja tsemendisegud omandada vajalikku vastupidavust ning võivad muutuda pulbriks, mis pinnase kandevõimet veelgi halvendab.

Tsementimise (ja silikaatimise) eelised:

  • on olemas traditsiooniline inseneritehnika ja teadmised;
  • lai tehniline rakendus, kuna selle kohta on sõjajärgsetest aastatest alates kirjutatud ja kaitstud palju teoreetilisi töid.

Tsementimise (ja silikaatimise) puudused:

  • võib olla aeglane, sest tulemus ei ole prognoositav isegi pärast projekti kinnitamist;
  • must töö, kuna tsemendi käitumine vedelas olekus ei ole varjatud tingimustes prognoositav. Seda võib järeldada, vaadates tsementimistööde tehniku tööriideid;
  • töömahukas protsess, mis nõuab suurt hulka personali;
  • tulemust, kas lahendus töötab või mitte, saab kontrollida alles mõne aja pärast. See tähendab, et projekt on enamasti pikaajaline;
  • savistes või muudes liikuvates ja ajaga muutuvates pinnastes ei ole tsementimine võimalik, kuna sellega ei kõrvalda probleemi põhjust;
  • tasandamise ja konstruktsioonide tõstmise tulemus ei ole prognoositav.

URETEKi lahendus:

See on moodne ja läbiproovitud hoone vundamendi tugevdamise meetod (alates 1978. aastast). Meetod hõlmab ökoloogiliselt neutraalse vaigu sissepritset vundamendi alla läbi väikeste avade (12–32 mm). Vaik sisestatakse pinnasesse, kus see paisub kuni kõvastumiseni, täites seejuures kõik tühimikud ja õõnsused. Aja jooksul, mil vaigu sissepritse jätkub, tõuseb võimalusel maja või muu konstruktsioon kõrgemale.

Protsessi kontrollivad tähelepanelikult tehnikud väga tundlike laserriistade abil. Vaigu valem valitakse hoolikalt vastavalt ilmastiku- ja pinnaseoludele ning püstitatud eesmärkidele.

URETEKi eelised:

  • töökoha puhtus: kaevetöid pole vaja teha, mis tähendab, et puuduvad mustus ja jäätmed;
  • operatiivsus ja kiirus: enamik projekte viiakse ellu kahe-kolme päevaga;
  • tööd ei vaja suuremat ettevalmistust ja klient võib tööde ajal jätkata objekti kasutamist.

See on üle 35 aasta jooksul kogu maailmas läbi proovitud vundamentide tugevdamise meetod ja teie objekti tuleviku kaitse.


Märksõnad